Villanova Athletic Fund

naomi ruschak
Patrick waterhouse
Dorothy B. Foster
Stevie Leahy
Mikelle, A, Mancini
Joan M O’Brien
Susan M Bunce
Joseph P McCauley
Amy St. Amour
Chris McClave
thomas nally
Lou MANCINELLI
Trent Alenik
Anne Daly
David Johnson
Eric Roedl
Carly Harris
Sean P. Cox
james pressler
Michael Pineda-O'Donnell
Thomas J Creagh Jr
Philip Friedrich
YourCause
Thompson, Richard
Neuberger Berman Group LLC
Gibbons, John Carl
Bolger, David S.
Vanguard Charitable Endowment Program
Loftus, Edward V.
Loftus, Beth B.
Grow-Sadler, Margaret Evelyn
Donnelly, John Gerard
Walsh, Ann Marie
Quinn, Brian S.
Connolly, Desmond M.
Burke, Jeffrey R.
Yan, Justin P.
Bradley, James J.
Powell, William J.
O'Driscoll, Rose M.
O'Driscoll, Robert K.
Wells Fargo & Company
Toenniessen, Lowell A.
Gruener, Teresa Z.
Frasier, Peter L.
Kilkenny, Sean P.
Kilkenny, Betsy May
Bassounas, John A.
Funari, Katharine A.
Murray, Michele S.
Murray, Brian X.
Kolb, Valerie B.
Kolb, George R.
Fischer, Katie M.
Cunningham, Mary
Cunningham, Jesse James
Wang, Jeremy P.
Wares, John A.
The William E. Simon Foundation
Mancinelli, Louis P.
Mooney, William M.
Karagiannis, Paul
Butler, Kathleen A.
Frager, Nissan Shlomo
Lee-Geraghty, Susan L.
Geraghty, Peter R.
Morin, Mario D.
Morin, Lynn J.
Connolly, Desmond M.
Simpson, Stephen M.
Sansone, Wendy M.
Sansone, Robert J.
Fidelity Charitable Gift Fund
Demchyk, Zachary J.
Pesavento, Yvonne A.
Ceneus, Yvon
Wynne, Michael E.
Wynne, Dorothy N.
Thayer, William B.
Shockley, William M.
Tuthill, Lawrence M.
Potsic, William P.
Clark, William P.
Sanborn, Paul
Maharas, Wesley J.
Maharas, Amy P.
Magee, William L.
Leighton, William J.
Nolan, William J.
Hyde, William J.
Leighton, Barbara M.
Wisor, Jeanine L.
Willis, Christopher J.
Williamson, Jaclyn A.
Gray, William J.
Miller, David F.
Strutt, Wendy H.
Fatek, William H.
Yoshizaki, Wendy K.
Emper, William D.
Feron, Mary L.
Elkins, Steven L.
Snyder, William D.
Murphy, William C.
Langan, William B.
Waterhouse, Lawrence M.
Krudop, Walter L.
Morin, Mario D.
Donnelly, Thomas A.
Dempsey, Michele R.
Elsasser, Roger W.
Zurad, John E.
Bowen, Mary Jane
Kelly, Thomas
Kelly, M. Debra
Welch, Peter D.
Arpa, Vincent J.
Chisari, Vincent J.
Buono, Vincent J.
Clarke, Vincent E.
Curtis, Robert J.
Curtis, Joyce A.
Stiglianese, Victoria
Sexton, Gerald M.
Schutt, Victoria A.
Foley, Victoria M.
Frizzell, Verity L.
Venuto, Amy C.
Less, Richard J.
Sprague, Valerie A.
Zinno, Tamara T.
Zane, Tara A.
Weber, Tom
Cavanaugh, Terrence W.
Wagner, Thomas A.
Turezyn, Andrew J.
Waldron, Thomas M.
Waldron, Teresa R.
Tsombaris, Stavros G.
Muller, Timothy P.
Ferguson, Thomas S.
Serge, Anthony F.
Wolfe-Smoker, Tara
Norton, Theresa S.
Rosenberger, Thomas E.
Ritchie, Thomas H.
Grube, Patricia
De La Torre, Richard
Karr, Tricia A.
Marinaro, Tricia A.
Garrahy, Patricia D.
Furtek, Tracy R.
Reed, Tyson C.
Thornton, John R.
Lenhart, Susan Z.
Pisciotta, Thomas
Park, Thomas F.
Pangonas, John A.
Toolen, Elizabeth A.
Siragusa, Anthony
Sabatino, Thomas B.
Quinn, Thomas
Howard, Thomas H.
Bown, Thomas H.
Quindlen, Thomas M.
Naratil, Thomas C.
Lamb, Thomas J.
Naratil, Wendy
Murphy, Thomas F.
Monte, Thomas D.
Fox, Thomas M.
Mestepey, Todd W.
Mehalick, Thomas E.
McPartland, Thomas J.
Lewandowski, Theodore
Moylan, Timothy J.
Walls, Thomas J.
Sullivan, Thomas J.
McCormick, Timothy R.
Grant, Thomas J.
McCusker, Tina C.
Overlander, Tina A.
Cellucci, Tina Louise P.
Belletti, Timothy J.
Mould, Timothy L.
Tiedy, Kathryn M.
Hyer, Raymond T.
Stilley, Thomas E.
Schulz, Thomas H.
Galgano, Thomas Edward
Foley, Thomas F.
Holt, Thomas J.
Murphy, Patricia A.
Monaghan, Suellen
Monaghan, Frank K.
Lyght, Rose-Marie
Kolon, Thomas F.
Clay, Judith A.
Caulfield, Christopher G.
Gudowicz, Thomas H.
Gudowicz, Josephine M.
Greco, Thomas J.
Golden, Thomas D.
Glancey, Thomas
Giovinazzo, Tammy Marie
Forkin, Thomas P.
Fennessey, Thomas M.
Martini, Teresa
Gannon, Terence M.
Hack, Theodore W.
Dobbin, Theresa Lynn
Croonquist, G. Thomas
Croonquist, Suzanne B.
Costello, Thomas P.
Connor, Patricia C.
Bruno, Anthony J.
Brunner, Tara E.
Smith, Taylor P.
Scala, Chris P.
Blimm, Sharon Staszak
Barbuti, Sandra M.
Tague, Susan Bainbridge
Sayia, Theresa A.
Savino-Onghena, Laura M.
Megan, Kathy E.
Koons, Sasha
Armstrong, Sarah E.
Wallace, Sara N.
Kelleher, Sharon E.
Flenner, Albert L.
Zoubek, Roseanna B.
Foley, Ryan G.
McGuinness, Ryan P.
Galanti, Ryan A.
Donnell, Ryan C.
Waris, Richard M.
Walheim, Raymond K.
Walheim, Jennifer Lynn
Viola, Richard W.
Rosa, Russell E.
Panzirer, Karen A.
Fisher, Rachel W.
Trainor, Robert J.
Ronollo, Richard A.
Rissmiller, Richard W.
Puccino, Ryan Joseph
Plucienik, Robert H.
LePore, Rosemary P.
Picciano, Rosemary
DeCicco, Ralph P.
Levy, Hyman Roy
Routledge, Timothy
Routledge, Nicole
Schlesier, Rosemary
Mazzotta, Rosemary T.
Boire, Ronald D.
Van Allen, Rodger J.
Van Allen, Rodger
Tolentino, Roderick
Evans, Robert W.
Mulcahy, Robert E.
Colucci, Robert
Delaney, Robert E.
Ciallella, Robert J.
Palisay, Rosemary Mazur
Moynihan, Richard G.
Kerber, Renee M.
Arena, Robert M.
Livingston, Ryan
Feron, Richard L.
Leggiadro, Robert J.
Freitag, R. Lee
Irvine, Richard
Koenig, Raymond A.
Keith, Ryan E.
DiFazio, Robert K.
Romano, Robert J.
Palisay, Robert J.
Michel, Robert J.
Hughes, Robert J.
Fuchs, Richard J.
Bachmann, Roderick J.
Jaryszak, Rayann Martina
Sannitti, Anthony F.
Risch, Michael
Riordan, Sara B.
Jones, Henry (Rick) F.
Cassell, Eric L.
Markham, Richard J.
Lawrenson, Richard C.
Travia, Richard C.
Davies, Richard Y.
Brezski, Richard J.
Ansel, Richard W.
Hugel, Raymond J.
Hoffmann, Richard G.
Gianforcaro, Russell R.
Furtek, Richard E.
Francisco, Richard J.
Filingeri, Richard N.
Tierney, Robert E.
Reidenbach, Sheryl Ann C.
Goldblatt, Robert E.
Mango, Regina C.
Sorgini, Regina M.
Donnelly, Mari Rachel
Morano, Rebecca D.
DeGoria, Robert A.
Richter, M. Darlene
Richter, Kenneth W.
Cosenza, Robert
Corvino, Robert M.
Corr, Robert P.
Cifaldi, Robert A.
Bauer, Richard C.
Nashak, Robert B.
Berry, Robert
Banas, Ronald Edward
Facinelli, Raymond V.
Rauch, David Mr.
Smith, Robert A.
Ramentol, Richard A.
Ansel, Marylou L.
Ruch, Randall R.
Crawford, Randi C.
Anderson, Richard D.
Aitken, Robert C.
Jenss, Rainer A.
Frizzell, Russell A.
Casey, Rose Ann M.
Synott, Robert A.
Wilson, Colleen P.
Quigley, James M.
Hershey, Quincy Benjamin
Pyskadlo, Robert M.
Young, Peter D.
Silvis, Peter X.
Tufano, Paul A.
Duffy, Patrick T.
Brala, Tracy S.
Valentino, Patricia E.
Keating, Caroline S.
Spinelli, Philip M.
Scura, Paul V.
Sayia, Peter F.
Augustine, Sara L.
Pruitt, Patrick
Pegg, Phillip Ronald
Onghena, Peter
Cavanaugh, Patricia O.
Mehring, Paul C.
Esposito, Patricia M.
McElroy, Patrick J.
Plume, Jamie
Morgan, Patrice L.
Fong, Peter L.
Lemmer, Peter L.
Linder, Peter A.
Arnold, Louis J.
La Rosa, Patrick Michael
Langenus, Paul M.
Kilmartin, Patrick M.
Karanian, Philip James
Karanian, Nancy Marie
Ruschak, Naomi A.
Armstrong, Peter J.
Milligan, Megan M.
Porrini, Philip P.
Phillips, Jeanmarie C.
Reilly, Philip J.
Grande, Patricia A.
LePore, Patrick G.
Seifert, Paul Francis
Finley, Paul J.
Bloss, Peter Anthony
Sieminski, Peter A.
Fox, Earle B.
Pels, Paula C.
Byrne, Pamela Aspbury
Palumbo, Kristin M.
Paster, Ronald
Ortmann, Jill
Overlander, Oliver C.
Livingston, Megan S.
Tufano, Christine M.
Smirga, John R.
Pearson, Nicole K.
Cox, Sean P.
Bodmer, Lisa
Quercia, Ray L.
Gassert, Daniel M.
McGroarty, Daniel P.
Ross, Brian M.
Kreider, Richard J.
Venezia, Francis A.
Bohidar, Norman
Brady, Nora Grady
Nofi, Christie M.
Murphy, Nevada M.
Dicciani, Nance K.
Tierney, Christina M.
Ingulli, Nina E.
Onorato, Nicholas A.
DiPaola, Nicholas R.
Hellmuth, Nicholas G.
Francani, Nicholas Andrew
Mueller, Kevin L.
Langone, Nicholas E.
Godick, Neil B.
Muroff, Neal D.
Dawson, Nicholas Matthew
Welch, Nicole
Caniglia, Nicholas J.
Beck, Nancy B.
Nation, Robert C.
Coates, Nathan John
Nastasi, Thomas
Nastasi, Michele
Zawacki, Nancy
Sharts-Hopko, Nancy C.
Swallow, Angelina Inge Maria
Zinno, Michael J.
Welsh, Matthew W.
Wondrasch, Michael P.
Klingelhofer, Meghan W.
Williams, Maureen S.
Murphy, George J.
Tiedy, Michael J.
Starosciak, Michael R.
Russomano, Michael P.
Tomlin, Matthew R.
Rigney, Michael R.
Rigney, Gabrielle
Moran, Robert A.
Morris, Bridget Quinn
Regan, Matthew T.
White, Michael P.
Pozzi, Michael R.
Matthews, Michael Patrick
Matthews, Alicia Caterino
Maguire, Michael P.
Gergel, Michael P.
Peterson, Mark E.
Perillo, Michael S.
Pelino, Megan P.
Moyer, Robert A.
Lutz, Philip E.
Baird, Monique C.
Maas, Mona
Kosowski, Molly E.
Freitag, Molly W.
Mestepey, Maureen E.
Okenquist, Michael R.
Dinneen, Laura N.
Nofi, Michael P.
Searing, Irene Murray
Murray, Philip J.
McDaniel, Michael
McCloskey, Michael A.
McCarthy, Matthew R.
Adipietro, MaryEllen
Greason, Thomas A.
Tegler, Thomas M.
Shady, Stephanie M.
Wolff, Susan B.
Elliott, Steve
Swaintek, Thomas M.
Litkenhaus, Sandra A.
May, Susan L.
Cull, Susan L.
Guarino, Susan H.
DiLoreto, Susan M.
Blanks, Kathleen M.
Zimmermann, Susan M.
Levy, Susan Estelle
Tuscai, Shawnna B.
Tuscai, T. J.
Strober, Joshua L.
Stiglianese, Mark A.
St. Pierre, Stephen A.
Datz, Steven F.
Lowe, Steven A.
Santini, Steven H.
Hellmuth, Stephen
Slade, Stephen F.
Frey, Steven D.
Vierra, Steven V.
Scheuring, Steve H.
Russell, George S.
Schreder, Stephen J.
Rocco, Stephanie A.
Fong, Stephanie L.
Johnson, Stephen P.
Ford, Stephen D.
Donnelly, Stephen C.
Donnelly, Beatrice M.
Sheridan, Stephen A.
Kettinger, Stephen
DeAngelis, Stephen J.
Hartman, Stephen D.
Runyan, Stephanie T.
Moore, Stephanie M.
Katz Linkmeyer, Stephanie A.
Jallo, Stephanie A.
Stelling, Peter H.
Stanko, Ronald Charles
Gavlick, Stanley M.
Corr-Irvine, Stacey Lynn
Cahaly, Stacey Rozzi
Skammer, Steven W.
Scheuring, Stacey Eddinger
Silcox, Shawn R.
Judy, Sue
Judy, Jon
Becker, Susan Quinn
Glikes, Richard
Penn, Steven E.
Penn, Mary Lynn
Smith, Stacey E.
O'Toole, Brian R.
Peterson, Sonia Florio
McGovern, Nancy N.
McGovern, Mark S.
Mortensen, Sarah Sofie
Morreale, Samuel J.
Morano, Susan E.
La Corte, S. M. Terry
Milhous, Stowe Briscoe
Miceli, Salvatore
Meduri, Steven Matthew
Coneys, Suzanne M.
Marikakis, Sean M.
Reilly, Suzanne L.
Kukan, Stephen A.
Kraus, Scott W.
Michel, Silva K.
Kirchner, Stephen T.
Chase, Jennifer P.
Goodwin, Scott K.
Rozzi, Samuel J.
Jones, Sarah Flaiano
Jeraci, Steven R.
West, Josepha J.
Hughes, Kathryn E.
Silvis, Rose Marie
Shipe, Sharon E.
Burrell, Sherry A.
Sheridan, Mary Ann
Sheridan, Gerard E.
Horner, Sheri L.
Muller, Shauna Q.
O'Neil, Shannon M.
Whipkey, Shane M.
Guicheteau, Susan C.
Gozdan, Stephen W.
Giuliano, Steven C.
Giuliano, Laura
Frank, Sydney Elizabeth
O'Leary, Susan E.
Selwood, Christopher J.
Milligan, Sean M.
Fahey, Sean P.
DiNenno, Steven T.
Croasdale, Sherri A.
Jack, Scott W.
Nelson, Scott M.
Reidenbach, Scott R.
Piskun, Scott R.
Morgan, Scott T.
Coiante, Scott M.
Johnstone, Scott C.
Ciarrocca, Steven R.
Casper, Steven J.
Capello, Stephanie Lim
Scala, Christina D.
Manzi, Michael J.
Loftus, Michael P.
Lewis, Michael
Lemmer, Marie C.
Lederman, Marc R.
Landes, Madison Lenore
Koribanics, Michael P.
Koons, Michael J.
Ferrari, Karen G.
Julian, Michael J.
Reilly, Mark J.
Schulte, Mark J.
Lioon, Michele J.
Mitchell, Brooke
Kascsak, Marisa J.
Wright, Miriam R.
Bassano, William
Hacker, Melinda Beth
Brautigan, Mindy W.
Richard, Paul J.
Miller, Robert J.
Danko, Michael Patrick
McMorrow, Michael S.
White, Julie M.
Regan, Michael B.
Blimm, Michael J.
Henry, Michael F.
Panacek, Michael J.
Walsh, Michael P.
Donio, Michael A.
Connor, Michael C.
Quinn, Michelle S.
Frank, Michelle R.
Rattigan Eisenhardt, Michelle A.
St. Pierre, Michelle L.
Miceli, Michelle M.
Galloway, Michelle L.
Johnson, Michele Finn
Gianforcaro, Michele A.
Nunziato, Michael F.
Mango, Michael G.
Donahue, Michael J.
Petrane, Michael P.
Oliveri, Michael T.
Lopiccolo, Michael E.
Perron, Michael J.
Hones, Michael J.
Fazzini, Michael G.
McNulty, Michael D.
Harlan, Michael S.
Greenhalgh, Michael G.
Gray, Michael E.
Galindo, Michael A.
Rempfer, Robert E.
Neff, Michael F.
Ferrari, Mark E.
Allen, Margaret M.
McConnell, Merritt C.
Meriwether, Kathleen
Dallas, Meredith L.
Okenquist, Meredith E.
Vinick, Melissa
Rosa, Melissa L.
Bailey, Melissa H.
German, Melinda B.
Eisenhardt, Matthew J.
Cox, Megann Sacco
Evangelist, Marguerite T.
Collins, Margaret E.
DiSipio, Mary T.
Schmidt, Meaghan F.
Dulay, Maria T.
DiBernardi, Maria
DeAbreu, Mike
Daley, Megan V.
Dougherty, Marianne C.
Curry, Michael S.
McTernan, Thomas F.
Crawford, Michael P.
Cohen, Matthew S.
Canal, Mario J.
Mckenna, Edward J.
Gentilotti, Mara C.
McElroy, Kerri Ann
McDevitt, Michael J.
Mallerdino, Michael R.
Gulya, Janine M.
Doshi, Meet B.
Mahon, Terrence
Pontarelli, Aurelio A.
Francisco, Mary Anne
Carpenter, Maeve L.
Macquarie Group Foundation LTD
Macaluso, John
Butler, Robert M.
Morris, Michael W.
Kobrin, Maureen E.
Easby-Smith, Maureen E.
Less, Lynn E.
Donahue, Lynda S.
Brady, Lynda T.
Reiter, Lawrence A.
Arena, Laura P.
Lopresti, Lorraine G.
Hulse, Lori M.
Clarke, Loretta M.
Quigley, Loretta M.
Lopez, Edward E.
Mastrocola, Lois A.
Temple, Lisa M.
McLain, Lisa
Meshon, Louis P.
Leonetti, Leo
Mirenda, Laura
Jakubowski, Leah A.
McAndrews, Elizabeth Gordon
O'Dea, Elizabeth
Casper, Marilyn E.
Hartnett, Elizabeth A.
Odricani, Kimberly A.
Ross, Lisa M.
Lioon, L. Douglas
Curley, Lindsey R.
Tozour, Lew
Wacker, Linda M.
Paster, Lina
D'Alessandro, Linda S.
Gorski, Lucy J.
Alessandrini, L. Gene
Alessandrini, Gina E.
Flynn, Leslie H.
Currier, Leonard J.
McGuigan, Leo J.
Dalton, Leo A.
Grimner, Leigh A.
Horgan, Lee R.
Crudup, Lawrence R.
Howe, Robert G.
Wood, Mary C.
Shearman, Lisa Anne
Brooks, Lauren A.
McMorrow, Laura A.
Schmieder, Laura M.
LaTrenta, Linda R.
Shew, Lawrence D.
Everling, Lawrence J.
Jordan, Lawrence E.
Rosen, Larry S.
Reilly, Linda A.
Alviggi, Linda A.
Adubato, Lisa A.
Dalton, Kumi Y.
Kuhnert, Jacqueline J.
Buggy, Kevin T.
Sullivan, Kathleen McCauley
Pirozzi, Kristin M.
Stewart, Kristen M.
Grimes, Michele Z.
Callahan, Kristin M.
Lukaszczyk, Margaret Barnacle
Matteson, Peggy
Campbell, Margaret M.
Pedicone, Francis J.
DiLullo, Peter P.
Tierney, Christopher C.
Brala, Patrick J.
Balzano, Peter A.
Ciallella, Lauren E.
Hartman, Paul C.
Cucuzzella, Paul J.
Tierney, Paul M.
Molnar, Paul J.
Colonna, Paul M.
Krause, Paul W.
Coneys, Paul C.
Nolan, Patricia O'Neill
Monaghan, Patti Lynn
Swaintek-Lamb, Patricia A.
Murray, Patrick W.
McGinn, Patrick
Hanning, Patrick J.
Ford, Patrick W.
Cook, Patrick V.
Buckley, Patrick S.
Becher, Patrick J.
Rissmiller, Patricia D.
Tighe, Patrick J.
Doyle, Patrick F.
Lacey, Pamela
Cunningham, Pamela M.
Davis, Pamela
Reed, Kristin E.
Gobberg, Kristin M.
Ganley, Ted
Reiss, Katelynn M.
Kraus, Stephanie
Racowski, Kenneth L.
Murphy, Kevin
O'Brien, Kevin C.
Nelson, Kyle M.
Turezyn, Kathleen M.
Michel, Kara R.
Lamb, Kevin M.
Kuras, Kristin M.
Roland, Karen A.
Larosa, Kathleen M.
Khan, Keegan William
Jones, Kevin
Groeninger, Kevin J.
Roth, Carolyn S.
Clark, Marcy
Bates, Kimberly A.
Miller, Kavin S.
Wetzel, Dennis A.
Christovich, Kenneth G.
Garvey, Kevin
Morano, Kevin R.
Williams, Kevin P.
McCarthy, Kevin J.
Casey, Kevin D.
Nemsick, Kevin J.
Gagne, Kevin P.
Najarian, Kevin B.
Coleman, Kevin C.
Hill, Kelly M.
Fazzini, Kelley L.
Murphy, Katherine E.
Layman, Keith Alan
Anderson, Keith M.
Keevins, Kristin E.
Earl, Karen Marie
Crandley, Kathryn L.
Bodmer, Kenneth J.
Benton, Tina Somerville
Ercole, Katrina M.
Travia, Kathleen Pizzi
Huber, Katherine A.
Coleman, Kathryn
Kilmartin, Helen K.
Kokol, Kathryn M.
Keller, Katherine
Trainor, Kathleen S.
Cassidy, Kathleen A.
Elkins, Kathleen H.
Quinn, Kathleen
Eager, Kathleen Marie
McCormick, Kathryn E.
Carrubba, Cathryn O.
Banyar, Kate E.
Talbott, Kathleen Mary
Durgin, Mary C.
Mayers, Katarina L.
Lodise, Karyn M.
Yard, Karin Borgersen
Keating, Karen Marie
Cutler, Karen M.
Nemeth, Karen
Morano, Karen E.
McKenna, Karen M.
Nelson, Kara C.
Daly, Michelle Lynn
Kamnik, Christopher M.
Dicso, Karrie A.
Zaleski, James Edward
Sheetz, John
Whooley, John P.
Wheeler, Jennifer
Whealan, John M.
Whalen, John D.
West, Joseph D.
Kracke, John V.
Niezgoda, Justyna M.
Butler, Julie Campbell
Portas, Julie C.
Baladez, Gloria L.
Groth, Donald J.
Gribb, Lawrence J.
Solis, Gregory
Megan, Gregory F.
Gelinas, Gregory J.
Cahaly, Gregory N.
Grant, Greg
Basile, Gregory
Bonner, Philip G.
Green, G. Michael
Evans, Gerald
Reczek, Gerald F.
Steele, Geoffrey P.
Gormley, Michael J.
Goodwin, William F.
Holt, Angela M.
Daly, Glenn R.
Fallon, Karen R.
Fallon, Gregory S.
Keller, Gregory G.
Zimmer, George J.
Gentilotti, Gerald J.
Andries, Gina D.
Freeland, Gina Marie
Grube, Thomas
Nicastro, Pasquale J.
Holloway, Gary M.
Salamy, George F.
Ferrante, Georgea
Deitrick, Gretchen
Kraft, Gerard P.
Erdman, Glenn R.
Ponticello, Gerald S.
Quinn, Gerald J.
Javian, George R.
Coleman, George W.
McKenna, George P.
Linkmeyer, Gene M.
Doehner, George J.
DeAscanis, Guido
Daniels, Morris G.
Willis, Gail U.
Greco, Gary J.
Roland, Gary
Becker, Gary N.
Gamroth, Philip J.
Gamroth, Linda
Galliera, Joseph M.
Galgano, Kathleen Mary
McKenna, Gabrielle A.
Dougherty, Francis M.
Tepedino, Francis M.
Hoelzle, Fred W.
DiMaria, Ferdinand M.
Van Kirk, Francis J.
Murphy, Frank P.
Dunne, Francis H.
Lupisella, Frank
McCusker, Christopher J.
McBratnie, Michael C.
Canning, Michael P.
Buckley, Mary C.
Botti, Michael F.
Bolognese, Michael A.
Boehm, Martin J.
Billias, Matthew J.
Greason, Mary E.
Best, Michael J.
Driscoll, Mary Elizabeth F.
Brach, Matthew E.
Ventura, Matthew P.
Russo, Matthew C.
Gerkens, Matthew P.
Mastrocola, John R.
Zigo, Mary C.
Zgurzynski, Mary Noel
Donahue, Mary Louise
Cookson, Mary L.
Liva, Mary R.
Hampton, Mary Kate
Trainer, Mary Ellen Tyson
Green, Mary Beth
Canal, Maryann
Dougherty, Mary Ann
Schubert, Mary Frances
Kaye, Mary K.
Galperin, Mary L.
Snell, Mary Beth
Hughes, Martin P.
Clay, Martin F.
Nemeth, Martin
Devaney, Martin J.
Mattos, Marlon Motta
Dames, Mark W.
Karr, Mark J.
Mahar, Mark S.
Miszkiewicz, Mark P.
Rowlenson, Mark G.
Hacker, Mark S.
Ferrante, Mark T.
Mazurana, Marissa A.
Lanaro, Mario
Auerbach, Marie A.
Selwood, Maria G.
Martini, Maria
Schreder, Maria L.
Kreider, Marianne L.
Kirk, Maryanne C.
Harms, Marcia D.
Wacker, Marc D.
Paton, Marci J.
Rudofker, Marc B.
Ranieri, Maryann
Poleck, Michael A.
Poleck, Judith B.
Popelars, Frank J.
Daniels, Carolyn C.
Folgia, James R.
Murtha, Francis F.
Mullery, Francis William
Greene, Frederick J.
Grace, Thomas
Lyons, John M.
Harrington, William P.
Harrington, Carolyn B.
Stanley, Patrick B.
Hager, Francis J.
Fennessey, Francine
Devine, Francis X.
Clarke, Francis D.
Fallon, Andrea M.
Ferguson, Faith A.
Hager, Alyssa A.
Wasmuth, Edward H.
Anderson, Evans K.
Hollenshade, Evan T.
Brennan, E. Thomas
Esterheld, Paul G.
Stanko, Elaine Ann
Sherwood, Erik Jonathan
Clemens, Alvin
Watkins, Eric D.
McReynolds, Erica R.
Ramirez, Ernest E.
Amborski, Erin Elise
Decina, Erika M.
Vassilatos, Eric
Quisenberry, Eric R.
Lacerenza, Erica L.
Hazard, Erica
Allen, Eric A.
Watkins, Eric Michael
O'Neill, Evelyn
Bocklet, Ellen W.
Walsh, Marguerite S.
Walsh, John J.
Ryan, Emily K.
Doran, Mary J.
Doran, Edward M.
Lynch, Ellen F.
Maguire, Ellen D.
Gusick, Ellen M.
Montegari, Elizabeth A.
Haglund, Elizabeth A.
Mester, Elise M.
Hibbs, Elisa B.
Massimino, Philip A.
Lee, Edward M.
Scanlon, E. Kevin
Clarke, Megan A.
Perra, Eileen L.
Burgess, Eileen G.
Keating, Chip J.
Keating, Eileen D.
Garrahy, Edward P.
Gallagher, Mary Dorothy
Gallagher, Edward M.
de Santos, Emilia F.
Lynch, Edward J.
Lis, Edward J.
Wallace, Edward G.
Potter, Edward J.
Long, Edward J.
Zigo, Edward C.
Blaston, Elizabeth A.
Falzone, Erika A.
Powers, Eileen A.
Lindsay, John S.
Lee, Eileen K.
Bilodeau, Elizabeth Vetreno
Wolff, David E.
Wisor, Douglas W.
Wishart, David
Vogt, R. Dennis
Versaggi, Domenick C.
Venezia, Diann M.
DeAngelis, Deborah T.
Tarity, Thomas D.
Spychalski, David J.
Sottosanti, Deborah A.
Bell, Natalie P.
Kelly, Douglas R.
Adipietro, Frank J.
O'Donoghue, Sean P.
Caldwell, Douglas R.
Bentz, Amy I.
Peterson, Derek B.
Panzirer, David E.
Downs, Joseph M.
Skinner, Douglas R.
Lioon, Leo Douglas M.
Shockley, Dorothy A.
Dorsett, Paul H.
Dorsett, Catherine A.
Quercia, Donna M.
DeGrave, Donald R.
Creamer, Donald R.
Donahue, Joseph F.
Giordano, Donald
Casey, Donald J.
Coccia, Dominic A.
Hagerty, Diane O.
Snyder, L. James
Dwyer, Christopher P.
Nies, Daniel A.
Nelson, David
Murray, Donald J.
Dolce O'Connor, Deena M.
Cox, David E.
Cannon, Daniel E.
Ritchie, Debra McGarry
Koons, Debi
Davis, Deborah A.
Fickler, Debra
Deana, Albert G.
DiDomenico, Daniel T.
Temple, Daniel C.
Flynn, Daniel C.
Foster, Dorothy B.
Capelli, David S.
Brandt, Dorothy A.
Barry, Denise M.
Zierler, David M.
Pelosi, David P.
Grimner, David P.
Frank, David J.
Dill, David M.
Redmond, David R.
Breck, David R.
Deitrick, David J.
Venella, David L.
Kaye, David J.
Doyle, Dorothy L.
Wetzel, Patricia A.
Fallon, Shawn J.
Purschke, Daniel G.
Read, Danielle M.
Montegari, Daniel M.
Lenhardt, Daniel J.
O'Dea, Daniel F.
Kanka, Daniel R.
Evans, Daniel C.
Bathon, Daniel H.
Accolla, Danielle J.
Swallow, Daniel M.
Weber, Christopher
Wasmuth, Clarice W.
Curry, Debra M.
Curley, James A.
Zeng, Tom
Tollefson, Carrie A.
Spesia, Cecilia J.
Monaghan, Christopher S.
Shaud, Carolyn G.
May, Crispin D.
Dyment, Kristin K.
Garvin, Carol R.
DeProfio, Carl R.
Norton, Craig D.
Petrane, Christine M.
Connolly, Charles P.
Robles, Juan R.
Silva, Carmen A.
Zientek, Courtney C.
Costello, Timothy P.
Costello, Ana P.
Ponisciak, Heather C.
Monaghan, Conor
McKenna, Connor M.
Connolly, Christopher G.
O'Neill, Conor M.
Macaluso, Colleen
Tegler, Colleen Harvey
Glassmacher, Colleen
Varano, Colette M.
Gabriel, Ronald C.
Morrison, Julie A.
Van Allen, Judith M.
Weaver, Juanita
Smith, Justin T.
Rosenberger, Jennifer A.
Esposito, James T.
Sumski, Jessica L.
Portas, Stephen J.
Reilly, James S.
Bruzzese, Joseph
Sperger, John H.
Snyder, James M.
Kerwin, James R.
Sion, John J.
Sprague, Jeffrey T.
Rybarczyk, Jerome D.
Ruberto, James M.
Sparks, John R.
Sadowski, Joseph R.
Shearman, James R.
Rogener, John A.
Robertson, Joseph E.
Pund, John L.
Procyk, Jenna E.
Miller, John P.
Meehan, James P.
Gaul, Jonathan P.
Lloyd, Peter
Pels, Jon Dennis
Denny, Joseph P.
Beebe, Joseph P.
Will Brown, Joy D.
Jeuell, Joyce V. Hellberg
Marks, Joseph D.
Klisch, Joseph S.
Dugan, Joseph E.
Nehlsen, Jon C.
Falzone, John M.
Manta, John Patrick
Kokol, John J.
O'Brien, John A.
Igoe, John F.
Fillippo, John D.
Alshefski, John G.
Dyment, John D.
Dillon, John T.
Zgurzynski, John A.
Wood, John H.
Draghi, John
Salerno, Joseph C.
McGlynn, Joseph P.
Martini, Joseph J.
McNaughton, Joel
DiDario, Joseph
Cassar, Joseph A.
Campolo, Joseph P.
Belasco, Joseph F.
Molinaro, Joseph D.
Davis, Joseph P.
O'Connor, James G.
Facinelli, Joanne E.
Casey, Joanne
Lutz, Joanne Nyire
Nguyen, John G.
Molnar, John B.
Kraus, Jeffrey M.
Mirenda, John A.
Michener, John Smith
Whooley, Joanne M.
Medina, Linette V.
Medina, Jose M.
McGrath, Joanna B.
McGinty, James J.
McGrath, Paul T.
Burgess, John M.
Maheady, James M.
Lundy, Joseph E.
Lukaszczyk, John J.
Rhines, Jennifer L.
LoPiccolo, Joseph J.
Wheeler, John
Snyder, Kathryn S.
Shaud, James K.
Kowalonek, Jennifer Marie
Kestner, Justin T.
Kerwin, Susan M.
Kelly, Joseph T.
Judge, John P.
Radomile, John J.
Hannan, Marybeth
Kosinski, John J.
Kelly, James J.
Hinnenkamp, Joseph J.
Dicso, James J.
Reimer, Charles J.
Barker, James P.
McKeon, James V.
O'Connor, James J.
Clay, James G.
Fongheiser, James G.
Georgopoulos, Jerry P.
Geoghegan, John A.
Garino, Jonathan Peter
Morrissey, Dana F.
Frack, Joseph E.
Mullen, James F.
Mullen, James C.
Fitzsimmons, John T.
Filizetti, Julie Dougherty
Glassmacher, Joseph F.
Fetterman, Jordan Ross
Farrell, Jonathan P.
Anderson, James F.
Vardaro, Joseph E.
Sejeck, Jessica L.
Neri, Jesse Thomas
Martin, Jessica L.
Bollenbach, Gerald B.
Daly, Jeroo J.
Kees, Jeremy
Perra, Jerome J.
Spychalski, Jennifer Y.
deCastro, Jennifer M.
Smith, Jennifer Marie
Gozdan, Jennifer R.
Wahl, Jennifer A.
Ryan, Jennifer G
DiDario, Jenna S.
Johnstone, Jenna D.
English, Jason L.
Garino, Jennifer A.
Yadzinski, Jeffrey D.
Bodle, Jeffrey P.
Madonna, Jeffrey L.
Callahan, Jeffrey D.
Venella, Jeanne A.
Meehan, Jean M.
Warmkessel, James
Dunfee, James B.
Drobile, James A.
Lattanzio, Joseph
Hagerty, Jeffrey P.
DeGrazio, Joseph G.
Cunningham, John David
Davis, James C.
Daly, John M.
Dailey, John F.
Dahdah, John P.
Swift, Joseph C.
Croasdale, Joseph E.
Crews, Joseph L.
Constantino, Jennifer Lee
Carbone, Jeffrey R.
Byrne, Jeffrey R.
Waterhouse, Jennifer Brennan
Buckley, Joseph E.
Skiptunas, William E.
Ward, James B.
Karas, Lisabeth A.
Bohatch, John S.
Blaston, Joseph M.
Galperin, John B.
Francescone, John B.
Begier, John B.
Wallace, Christine A.
Zoubek, John A.
Auerbach, Jason M.
Talbott, Jay
Donnelly, Jason C.
Schrack, Jennifer
Krause, Carla J.
Haley, Janet
Belletti, Janet Louise
Anderson, Jane E.
Voegele, Jane W
Lyons, Jan C.
Brown, James W.
Halpin, James E.
Fitzpatrick, James
Carey, James P.
Trainer, James F.
Restelli, James S.
Brady, James J.
Allsman, James M.
Mattock, Julie A.
Murphy, Jeremy A.
Dwyer, James J.
Cooney, John M.
Hallahan, John S.
Botta, Joseph A.
Forks, Joseph M.
Ciarlone, Thomas J.
Ciarlone, Jacqueline B.
Lundy, Isabel B.
Heenan, Robert Edmund
Anello, James
Lis, Ingrid L.
St. Pierre, Carl A.
Iamiceli, Christa M.
Wertman, Howard P.
Masi, Gary W.
Davis, Hugh M.
Huffman, James
Styer, Hilary S.
Searing, Howard F.
Horan, Kathleen M.
Holowka, Peter
Pegg, Holly B.
Ray, Holly J.
Nichter, Harold G.
Mountain, Helen Han
Franceski, Gerald B.
Rokosky, Michael J.
Degenhardt, Harold F.
Dill, Ashley H.
Mancini, Robert E.
Lowe, Henry L.
Meehan, Helen Ann
Tarrant, Heather A.
Cucuzzella, Heather H.
Rice, Michelle
Schmieder, Joseph R.
Calimag, Antoinette P.
Wilson, Greg R.
Voegele, George A.
Thiede, George F.
Banahan, Gerard T.
Sullivan-Ford, Gail T.
Slook, George F.
Higgs, Amanda L.
Giunco, Janet G.
Noona, Charles T.
Varano, Christopher M.
Scholl, Colleen Marie
Mountain, Chad D.
Monte, Carolyn
Hunter, Christine M.
McGrory Kelly, Clare
Snyder, Catherine M.
Schwarzbek, Christian W.
Callahan, Janice L.
Linder, Carol M.
Maguire, Christopher J.
Palumbo, Christopher J.
Hyzy, Karin A.
Hyzy, Christopher M.
Strutt, Christopher J.
Stetz, Christopher J.
Arpa, Cathleen J.
Irion, Cindi M.
Ciccarone, Susan M.
Thurlow, Ciara P.
VanHorn, Charles H.
DiValerio, Charles James
Ciarrocchi, Charles J.
Vierra, Christine T.
Rocco, Christopher A.
Haley, Christopher P.
Quisenberry, Christine F.
Coleman, Christine A.
Dillon, Christine M.
Monetta, Christopher J.
Hibbs, Christopher A.
Driscoll, Christopher H.
Deegan, Christopher J.
Perrotto, Christopher M.
Roach, Charles G.
Moynihan, Francis J.
Gabriel, Matthew J.
Chiolan, Brian J.
Casagrand, George
Walsh, Paul A.
Harms, Christopher T.
Stone, Charles K.
Barker, Donna G.
Cognata, Charles A.
Hanssens, Christopher G.
Sturm, Chandler E.
Gianis, Carol
Barton, Cynthia
Gamroth, Colin Patrick
Friel, Charles
Waskiewicz, David
Donnelly, Charles P.
DiLouie, Cheryl L.
Cox, Catherine A.
Connolly, Marianne M.
Zeng, Coleen
Garvin, Chris B.
Esposito, Emily C.
DeGrazio, Catherine M.
Kolongowski, Catherine A.
Jones, Catherine
Lysionek, Cathryn M.
Cashin, Michele L.
Casagrand, Kelly
Carra, Craig K.
Carr, Christopher T.
Caroto, Richard A.
Mackay, Carolyn R.
Boerger, Carol A.
DeProfio, Julie A.
Martin, Carla Jung
Sottosanti, Carl
Caras, Valerie
Caparso, Peter J.
Cintron, Candee M.
D'Orazio, Camillo
Alviggi, Christopher
Okuma-Farry, Jeri Y.
Cain, Richard J.
Kobrin, Craig J.
Cook, Patrick G.
Burghardt, J. Christopher
Burghardt, Michelle M.
Zimmermann, Frank E.
Kelly, Brennan T.
Tan, Boratha
Seidman, Brian
Bruzzese, Linda
Watkins, Felicia Ann
Doshi, Brittany Parisi
Gabriel, Bridget W.
Hoelzel, Bridget Akard
O'Keeffe, Brian T.
Dallas, Brian R.
Lahey, Brian J.
Hoffmann, Brian M.
Flynn, Brian G.
Dougherty, Brian J.
Torchen, Brian M.
Pitz, Brian J.
Decina, Brian R.
Buechel, Brian F.
Brezski, Christine
Stover, Brenda S.
Grenier, Brandy L.
Brady, Robert J.
O'Brien, Bradley V.
Michel, Brad J.
Tress, William A.
Schaffer, Bernard P.
Bocklet, Boyd L.
Hurley, John W.
Boquist, Andrew W.
Timko, John V.
Marzolf, Bonnie
Pesavento, Robert J.
Tabor, Robert S.
Brady, Robert F.
Gibbs, Frederick R.
Merrick, Brendan
McDonough, Brian P.
Mastromarino, Elizabeth Gallen
Lenhart, William K.
Leinhauser, Brian H.
Essis, Lauren M.
Simon, Blake G.
Burns, Kimberly J.
Burns, Bennett S.
Kolkebeck, Brian R.
Wheeler, William W.
Gorman, Brendan James
O'Donnell, Robert B.
Dingerdissen, Brian J.
Hurley, William J.
Qi, Bing-Bing
McKinney, William S.
Martini, William J.
Hollen, Burton J.
Mullen, Brian J.
Tague, Elizabeth D.
Lin, Robert
Knezovic, Ben J.
Evans, Beverly
Schlesier, Edward James
Galbreath, Sarah V.
Fitzsimmons, Becky B.
Mueller, Rebecca Coyle
Downs, Robert F.
DiSipio, Basil A.
Davis, William G.
Cull, Brian F.
Hanssens, Beth C.
Carfagno, Robert F.
Beebe, Nancy K.
Barker, Allison L.
Pisciotta, Barbara S.
Dugan, Barbara L.
McNulty, Anne Welsh
Walker, Allison Marie
Blanks, Averie L
Sullivan, Thomas D.
Colantonio, Andrew T.
Talley, Andrew J.
Horgan, Jill C.
Huber, Jeffrey M.
Heil, Jonathan W.
Happ, John N.
Hannan, James J.
Guido, John
Giunco, John A.
Pelosi, Melanie M.
McAndrews, Dennis Craig
Devine, Denise L.
DeStefano, Donald L.
Ridenour, David C.
Keevins, David S.
Lynch, Dennis J.
Jankoski, Dan
DiSipio, Melissa A.
Siragusa, Kathleen
Schwartz, Dietrich M.
Lamb, Dian P.
Cain, Diane J.
Gagne, Diane M.
Fongheiser, Diana A.
Huffman, Deborah
Ford, Darryl J.
McDonough, Diane F.
Sadowl, Donna Jane
Pio, Delia
Kuhn, Dennis R.
Klisch, Denea Antoinette
Clayton, Denize
Harper, Richard A.
Ruhling, Ashley Elizabeth
Willis, Andrew P.
Ryan, Arthur P.
Prinz, Peter A.
Elkovitch, April A.
Persico, Anthony R.
Davies, Anne M.
Bonner, Annette K.
Russomano, Anne
Groth, Anne G.
Daly, Anne M.
Hoelzle, Anne N.
O'Neill, Anna
Thiede, Ann L.
Carra, Angel M.
Connolly, Angela C.
Deering, Angela C.
Allard, Genevieve
Kelleher, Andrew J.
Egan, Andrew Robert
DiLoreto, Andrew P.
Schmidt, Andrew C.
McReynolds, Andrew R.
Fufidio, Andrea L.
Manta, Amy Gallagher
Keating, John C.
Molnar, Amy Ginocchio
Fahey, Amy M.
Erdman, Amy L.
Bodle, Amy L.
Layman, Amy Troutman
Lyons, Anne Marie
Gavin, Anne Marie
Curotto, Amelia Ezzo
McHugh, Ann R.
Donio, Annette M.
Barilaro, Annemarie
Venella, Allison L.
Cohen, Alexander N.
Zozos, Alexander D.
Baladez, Albert N.
Lamanna, Allison
Kiaer, Andrew J.
Keating, Amy C.
Russomano, James F.
Janda-McGarrigle, Annmarie
Bloss, Ann Helen
Yoshizaki, Alton G.
Agne, Gina M.
Fitzpatrick, Andrew N.
Dougherty, Andrew F.
Friel, William J.
Donofrio-Stitt, Aleene R.
Deneen, Abigail Grace
Abruzzese, Adam P.
Cook, Anthony C.
Clay, Alvin A.
Cheung, Andy K.
Carey, Anita
Paradis, Andria Newman
Boyer, Amy Anne
Bohatch, April D.
Bewtra, Amila B.
Catania, Elizabeth
Campolo, Angela A.
Carpenter, Dan F.
Carpenter, Amanda R.
Cooper, Barbara Ellen
Major, Helen R.
Smoker, Clayton
Dennedy, Kevin P.
Marrocco, James A.
Benevity/American Online Giving Foundation
Voya Financial
John Hancock Mutual Life Insurance Company
Estee Lauder Companies, Inc.
The Goldman Sachs Group, Inc.
JK Group, Inc.
Cognata, Claire V.
Verizon Foundation
Murphy, Daniel W.
Toolen, John T.
Hellmuth, Theresa
Galbreath, William T.
Arena, Thomas R.
Robertson, Susan P.
Henry, Sheila D.
Bassano, Christina
Kelly, Francine L.
Callahan, George M.
O'Connor, Judith P.
Ridenour, Kathleen S.
Gray, Kimberly
Farry, William R.
Plucienik, Marianne T.
Carroll, Kimberly K.
Berloco, Diane
Berloco, Anthony
Wondrasch, Monica B.
Tepedino, Donna Rose
Johnson & Johnson Foundation
Donald B. Marron Charitable Trust
GE Foundation
Ruth, Richard J.
Vendrasco, Albino
Van Kirk, Alicia
Shew, Joseph J.
Ruane, Kevin J.
Ruane, Eleanor Gorman
Reich-Wallace, Laura
O'Toole, Sunny
Moynihan, Abigail Gardner
Molnar, John
McLaughlin, Michael J.
McKeon, Nancy
McBratnie, Rebecca
Markham, Ceceilia M.
Mamzic, Charles L.
Mahoney, Thomas
Lupisella, Cathleen
Lopez, Judith A.
Klinges, Edward F.
Hutchinson, Paulette
Hopko, Joseph J.
Hess, William
Heitmann, Jacqueline M.
Gribb, Cassandra M.
Giacomucci, Mario
German, Bill
Ford, Mary C.
Duffy, Heather D.
Dougherty, Joanne
DiLullo, Lisa
DiDomenico, Elizabeth M.
Dailey, Mary Anne
Colonna, Elizabeth P.
Clay, Kathleen A.
Ciarrocchi, Diane
Casinelli, Anthony
Caparso, Suzanne F.
Caniglia, Janet G.
Bender, Philip E.
Batgos, Tom
Shew, Diane
Hondros, Joseph P.
Venezia, Anthony L.
Santaniello, Stephan
Samartino, Anthony Joseph
Rollins, John F.
Moynihan, Mary Ann
Horan, Kevin J.
Stelling, Annette G.
Anonymous, Donor
Rosen, Mindy K.
Nelson, Jennifer L.
Morrissey, Joseph F.X.
Anello, Annette
Anderson, Jane A.
Nelson, Mary
Burke, James C.
Salesforce.org
KeyBank Foundation
Wittman, John L.
Incyte
Williams, Stanley
Payne, George M.
Raymond James Charitable Endowment Fund
Cabone, Michael A.
Radocchio, Mary A.
Klein, Kathleen M.
Gonzalez, Diana Lynn
Chester County CII Council Inc
Russo Bros. & Co.
Palladian Realty Capital, LLC
Morgan Stanley Global Impact Funding Trust, Inc.
Sweeney, Maureen R.
Charles Friel Inc
Wall Colmonoy Corporation
The Javian Foundation
Cannon, Diane G.
Lo Buono, Philip J.
Karcher, Gail
Greenwich Radiology Group
Crews Corr LLC
Calvert, Roger L.
Biegler, Frederick W.
Amy A. Boyer Living Trust
Smith, Mark J.
McCloskey, Matthew
Maguire, William M.
Carr, C. Judith
Bernardon PC
John Smirga & Associates, P.C.
Morra, Paul J.
Vanguard Group, Inc.
Walt Disney Company Foundation
Manion, William J.
Guarino, Charles M.